Stuttgartban járt a DESzínház
Angol nyelvű színházi előadásával Magyarországot képviselve mutatkozott be Stuttgartban az AMAfesten a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központjával szakmai partnerségben működő DESzínház Vígkarma Társulata.
Energetikai intézkedések az egyetemen
Dolgozói körlevélben tájékoztatta a Debreceni Egyetem oktatóit, kutatóit és dolgozóit az intézmény kancellárja az energiafogyasztás mérséklését célzó beavatkozási lehetőségekről. Az intézkedések október 1-jétől a tanulmányi időszak végig december 9-ig hatályosak, és nem korlátozzák az oktatási, illetve vizsgáztatási tevékenységet.
Előadások a kínai kultúráról
„A kínai geopolitikai gondolkodás” címmel Horváth Levente korábbi sanghaji főkonzul tartott könyvbemutatóval egybekötött előadást csütörtökön a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézet Lectures on Chinese Culture – Előadások a kínai kultúráról – kurzus keretében.
Képernyőn a szeptemberi Campus magazin
Ünnepi és rendhagyó tanévnyitó, rangos hazai és nemzetközi konferenciák, új szervezetek, kurzusok, nagylelkű adomány - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
Nemzetközi konferencia a Német Lovagrendről
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Történelmi Intézetének szervezésében rendezi kétnapos szakmai tanácskozását szeptember 29-30-án az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens (Nemzetközi Történész Társaság a Német Lovagrend kutatására).
Tudomány Ünnepe a DE BTK-n
Kari kitüntetések, szakmai díjak, tudományos elismerések átadása mellett az új docensek és adjunktusok vehették át megbízásukat a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett keddi eseményén.
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
Európai uniós szakpolitikai ajánlások a közszolgáltatások fejlesztéséért
Az egészséggel és jólléttel kapcsolatos közszolgáltatások fejlesztési lehetőségeiről tanácskoznak a Debreceni Egyetem és az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság közös szakmai-tudományos konferenciáján. Az Európai Unió tanácsadó szervezetének szakemberei azt tűzték ki célul, hogy a járványhelyzet tapasztalatait felhasználva, a civil szervezetek bevonásával, az uniós szakpolitikát támogató ajánlásokat dolgozzanak ki.
Új professzorok a Debreceni Egyetemen
Szeptembertől 12 új professzora van a Debreceni Egyetemnek. Az új egyetemi tanárok kinevezésüket Novák Katalin köztársasági elnöktől vették át szerdán a Sándor-palotában rendezett ünnepségen.
OTKA-nyertesek a DE-n
A Debreceni Egyetem 6 karának 31 munkatársa összesen 1,2 milliárd forint támogatást nyert az elkövetkező évek alapkutatásaira a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által meghirdetett Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) pályázatán.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.