Bemutatkozás

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán működő Szociológia és Szociálpolitika Tanszék a Tiszántúl egyik legjelentősebb társadalomtudományi kutató és képző műhelye. A Tanszék oktatói és a hallgatói a társadalmi jelenségek hátterének kutatására és értelmezésére, a szociális folyamatok elemzésére, valamint az elsajátított, illetve közösen létrehozott tudás és készségek alkalmazására vállalkoznak. A Tanszéken szerveződő kutató műhelyekben elsődlegesen szociálpolitikai, foglalkoztatáspolitikai, regionális- és településszociológiai illetve szervezetszociológiai kutatások folynak, de kiemelt kutatási projektek valósulnak meg a fiatalokra, a nőkre és az idősebb generációra vonatkozóan is.

A kiterjedt hazai és nemzetközi szakmai kapcsolatok egyik legfontosabb kerete az ERASMUS + program, mely 17 ország szakmai műhelyét teszi elérhetővé a Tanszék oktatói és hallgatói számára, de a Manchester Metropolitan University által koordinált nemzetközi CARPE Szövetség keretében is számos nemzetközi kutatási együttműködésre került sor az elmúlt években.

A Tanszék munkatársai koordinálják az MTA DAB Szociológiai Munkabizottságának, és a Magyar Szociológiai Társaság Nagyalföldi Szakosztályának, illetve Ifjúsági Szakosztályának munkáját is.

A Tanszék tagja a szociális képzések fejlesztésére 1991-ben megalakult Magyarországi Szociális Szakembereket Képző Iskolák és Oktatók Egyesületének (Iskolaszövetség), s támogatója számos (többnyire a volt hallgatók által alapított és működtetett) non-profit szakmai szervezetnek és műhelynek (pl. RÉS, CSAT, REVITA).

 

Legutóbbi frissítés: 2023. 09. 19. 14:36