KUTATÓK - MTA-DE Falusi Kisiskolák Leszakadó Térségekben Kutatócsoport

A kutatócsoport vezetője

Dr. Czibere Ibolya

Czibere Ibolya szociológus, egyetemi tanár. A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Politikatudományi és Szociológiai Intézetének vezetője. Kutatási területe a rurális terekben élők társadalmi helyzete és a  társadalmi egyenlőtlenségek..

A kutatócsoport vezetőhelyettese 

Dr. Huszti Éva

Huszti Éva, szociológus. A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Politikatudományi és Szociológiai Intézet, Szociológia és Szociálpolitika Tanszék habilitált egyetemi docense. Kutatási területek: társas kapcsolatok, kapcsolathálózatok elemzése (etnikai csoportok, idősek, migráns fiatalok); szolidaritás; társadalmi integráció; társadalmi befogadás.

Kutatók

Dr. Balcsók István

Balcsók István egyetemi adjunktus, a Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Politikatudományi és Szociológiai Intézet, Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszéke munkatársa. Fő kutatási területe a periférikus és/vagy rurális térségek gazdasági-társadalmi folyamatainak elemzése, elsősorban a keleti országhatár mentén fekvő területeken, illetve a társadalmi konfliktusok (kiemelten a szegregációs jelenségek) térbeli vizsgálata.

Dr. Bihari Ildikó

Bihari Ildikó egyetemi tanársegéd. Kutatási területe a hátránykompenzáló, felzárkóztató programok vizsgálata..

Dr. Kovách Imre

Kovách Imre, kutatóprofesszor, HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont, Szociológiai Intézet, az MTA és az Académie d'Agriculture de France levelező tagja. Kutatási területe: vidékszociológia, társadalmi egyenlőtlenségek és integráció, projektszociológia, hatalom és társadalom

Loncsák Noémi

Loncsák Noémi egyetemi tanársegéd. A Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola Szociológia és Társadalompolitika Doktori Program doktorvárományosa. Jelenlegi kutatási területe a mobilitás, a belső vándorlási folyamatok megértése, összekapcsolásuk az életmóddal, életstílussal. Korábbi kutatási eredményei a szegénység, társadalmi kirekesztődés, gyerekszegénység és a rurális térségek témáihoz kapcsolódtak.

Dr. Márton Sándor

MÁRTON SÁNDOR okleveles matematikus, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szociológia és Szociálpolitika Tanszékének munkatársa. Kutatási területe: alkalmazott statisztikai módszerek használata a társadalomtudományokban..

Dr. Molnár Éva

Molnár Éva (PhD) a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Politikatudományi és Szociológiai Intézetének adjunktusa. Oktatási tevékenysége során szociális munkás, szociológus és szociálpolitikus hallgatók képzésében, tehetséggondozásában vesz részt. Főbb kutatási területei: társadalmi és területi egyenlőtlenségek, hátrányos helyzetű társadalmi csoportok, szegénység, családszociológiai kérdések..

Dr. Molnárné Kovács Judit

Molnárné Kovács Judit DSc, egyetemi tanár. A Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézetének és a Humán Tudományok Doktori Iskola Pszichológiai Programjának vezetője. Szociálpszichológus, kutatási területe az interperszonális, szervezeti, társadalmi igazságtalanságok, valamint az ezekre adott reakciók vizsgálata, az egyensúlytalanságokat proszociális, társas-érzelmi segítő módon megszüntetni kívánó hozzáállásokat és cselekvéseket is beleértve.

Dr. Nemes-Zámbó Gabriella

Nemes-Zámbó Gabriella egyetemi tanársegéd. A Debreceni Egyetem Szociológia és Szociálpolitika Tanszékén elsősorban a gyermekvédelem területén végez kutatómunkát. Doktori disszertációja során a nevelőszülős családok működését vizsgálta a nevelőszülők, az utógondozói ellátásban élő fiatalok és a szakemberek perspektívájából.

Dr. Szarvák Tibor

Szarvák Tibor egyetemi adjunktus. A Debreceni Egyetem Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszékének munkatársa. Kutatási területe a társadalmi felzárkózás, az innovációk és az egyenlőtlenségek, valamint a szakpolitikai beavatkozások hatásainak vizsgálata..

Dr. Tibori Timea Theodosia

Tibori Theodosia Timea CSc senior társadalomkutató, ELKH Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézet. Főbb kutatási területei: kultúra és életmód szociológia, kutatásmódszertan, narratív elméletek. A Kultúra és Közösség főszerkesztője.

Fiatal kutatók, doktoranduszok

Dobó Anna

Dobó Anna tudományos segédmunkatárs. A Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola doktorandusza. Kutatási területe: a Debreceni Egyetemen tanuló nigériai hallgatók kultúrafogyasztás által meghatározott akkulturációs stratégiái.

 

Godó Irén

Godó Irén a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola Szociológia és Társadalompolitika Doktori Programjában PhD hallgató. Tagja a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégiumnak. Doktori kutatása a romák civil aktivizmusára, civil részvételére irányul..

Juhászné Fazekas Zsuzsanna

Juhászné Fazekas Zsuzsanna: okleveles szociális munkás, gyermekvédelmi szakember. A Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori IskolaSzociológia és Társadalompolitika Doktori Programjának doktorandusza. Kutatási területe a család-és gyermekjóléti alapellátásban dolgozó szociális szakemberekprofesszióképének vizsgálata.

Markovics Márton

Markovics Márton PhD hallgató. A Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola Szociológia és Társadalompolitika Doktori Programjának doktorandusza. Kutatási területe a jóléti állam, politika szociológia, szociálpszichológia. A rendszerigazolás és a szociális dominancia elméletének a kutatása, bizonyítása a jóléti társadalmakban, Finnországban.

 

Nagy Alexa

 
Nagy Alexa PhD-hallgató, Debreceni Egyetem, Humán Tudományok Doktori Iskola, Szociológia és Társadalompolitika Doktori Program. Kutatási területe a fiatalok a szegénység és a szociálpolitika tükrében: a szegénységben élő fiatalok helyzete és az intézményes problémamegoldás lehetőségeinek feltárása hátrányos helyzetű községekben.

 

Szarka Melitta

Szarka Melitta doktorandusz hallgató a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskolájában. Kutatási területe a Civil szervezetek és a demokrácia kapcsolata Magyarországon

Szöőr-Fülöp Luca

Szöőr-Fülöp Luca a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola Szociológia és Társadalompolitika Doktori Programjának doktorandusza, emellett közpolitikai elemző a piaci szférában. A doktori iskolában fő kutatási területe a jóléti államok kirekesztő mechanizmusai, különösen a hazai lakáspiaci tendenciák és lakhatási egyenlőtlenségek.

 

Varga Zsombor

Varga Zsombor a Debreceni Egyetemen a Szociológia és Társadalompolitika Doktori Programban résztvevő doktorandusz. Kutatási területe a munkások társadalmi rétegződése: általános társadalomszerkezeti elhelyezkedésük feltárása, értelmezése, valamint egyenlőtlenségeik megismerése. Kapcsolódva foglalkozik az oktatás, valamint a robotizáció idevonatkozó témáival is.

 

 

Legutóbbi frissítés: 2023. 09. 28. 09:36